Zmiany w organizacji ruchu w czasie XI Święta Dziękczynienia

1324

Uroczystości XI Święta Dziękczynienia odbędą się – jak każe tradycja – w pierwszą niedzielę czerwca, która w tym roku wypada 3. dnia tego miesiąca Przypomnijmy, że termin ten nawiązuje do pielgrzymek Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny, które zawsze rozpoczynały się w pierwszych dniach czerwca.

Tegoroczne Święto Dziękczynienia będzie przebiegało pod hasłem: DZIĘKUJEMY ZA NIEPODLEGŁOŚĆ. Święto jest bowiem jedną z najważniejszych uroczystości, które odbywają się przez cały rok w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach rozbiorowej niewoli.

Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski nadchodzące Święto Dziękczynienia ma charakter ogólnopolski i będzie obchodzone we wszystkich diecezjach i parafiach.

W Świątyni Opatrzności Bożej wezmą w nim udział najwyższe władze państwa – członkowie parlamentu i rządu z Prezydentem RP na czele. Honorowymi gośćmi tej uroczystości będą jednak Kombatanci, którzy walczyli o niepodległość i suwerenność naszej Ojczyzny.   

Gorąco zapraszamy wszystkich do udziału w tym wielkim wydarzeniu, podczas którego przez cały dzień – a zwłaszcza podczas Eucharystii odprawianej pod przewodnictwem Prymasa Polski – będziemy dziękować Opatrzności Bożej za wolność naszej Ojczyzny.

Zachęcamy również rodziców z dziećmi, dla których przygotowaliśmy wiele atrakcji i konkursów w

Program XI Święta Dziękczynienia.  

8.00-12.00 Pielgrzymka dziękczynna z relikwiami św. Faustyny Kowalskiej z pl. Marszałka J. Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej

12.00-14.00 Msza św. z dokonaniem uroczystego Aktu Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. Wprowadzenie relikwii św. Faustyny Kowalskiej do Świątyni Opatrzności Bożej

od 14.00 Uroczyste składanie Aktów Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej w Świątyni

14.00 Otwarcie: Miasteczka dla Dzieci i gry rodzinnej, Panteonu Wielkich Polaków, Ruchomego Teatru XXI wieku dla Dzieci

14.00-20.30 Festiwal „Moc Dobra”

14.55 Wypuszczenie do nieba baloników DZIĘKUJĘ

15.00 Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia z koronką do Bożego Miłosierdzia

20.30-21.30 Wieczór Uwielbienia

21.37 Zakończenie i modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II; iluminacja Świątyni

Zmiany w organizacji ruchu w czasie XI Święta Dziękczynienia

Zarówno w czasie samego Święta Dziękczynienia, jak i w trakcie przygotowań do jego obchodów nastąpią zmiany w organizacji ruchu na ulicach przylegających do Świątyni a także w kursowaniu komunikacji miejskiej. Przedstawiamy plany zmian. Za utrudnienia przepraszamy.