Sprzedaj obraz na aukcji!

1081

Chcesz sprzedać obraz, który od lat jest w twojej rodzinie? A może właśnie odziedziczyłeś dzieło sztuki, z którym nie wiesz co począć? Skorzystaj z usług domu aukcyjnego. Eksperci najlepiej podpowiedzą ci jak sprzedać, by zyskać jak najwięcej.Dom aukcyjny może wydawać się czymś zarezerwowanym dla kolekcjonerów lub chociażby osób, których pasją są dzieła sztuki. Jednak pracujący w nim ludzie to specjaliści, którzy służą pomocą zarówno tym, dla których aukcje sztuki są wydarzeniami, na których goszczą bardzo często, jak i dla tych, którzy ze światem sztuki mają niewiele wspólnego.

Dlaczego dom aukcyjny?

Jeśli dzieła, które posiadasz mają dużą wartość, najlepszym sposobem ich sprzedaży będą aukcje sztuki. Dlaczego? Przede wszystkim taka forma gwarantuje uzyskanie najwyższej ceny. Podczas gdy np. wstawienie obrazu do antykwariatu, komisu czy sprzedaż indywidualna prawdopodobnie nie przyniesie ci tak wysokiego zysku. Dom aukcyjny sprawdzi się też wówczas, gdy tylko podejrzewasz, że posiadany przez ciebie obraz może mieć sporą wartość. Eksperci wycenią dzieło, doradzą ewentualną konserwację czy czyszczenie ram.

Jak to wygląda?

Największe domy aukcyjne proponują swoim potencjalnym klientom różne sposoby dostarczenia dzieła do pierwszej wyceny. Możesz umówić się na spotkanie, przesłać zdjęcia i opis pocztą elektroniczną lub tradycyjną, albo wypełnić formularz zgłoszenia na stronie internetowej. Jeśli dzieło okaże się wartościowe i zdecydujesz się na jego sprzedaż, trafi ono w bezpieczne miejsce, gdzie będzie oczekiwać na moment swojej sprzedaży. Aukcje obrazów i innych dzieł sztuki organizowane są stosunkowo często, a decydując się na współpracę z dużym domem aukcyjnym możesz mieć pewność, że na licytację trafi dość szybko. Choć, oczywiście, zanim tak się stanie musisz jeszcze ustalić warunki sprzedaży i podpisać umowę.

Z czyich usług korzystać?

Najlepiej nawiązać współpracę z dużą i renomowaną firmą. Wówczas będziesz miał pewność, że trafisz na najlepszych ekspertów w branży. Zaletą będzie też to, że możesz liczyć na doradztwo i pomoc także w zakresie konserwacji dzieła czy jego transportu, a aukcje obrazów, rzeźby czy innych przedmiotów kolekcjonerskich są organizowane często. Więcej ciekawych informacji  na temat aukcji dzieł sztuki uzyskasz też na desa.pl.