Rok 2018 w Kuźni Kulturalnej pod znakiem nowych artystów

1961

Kuźnia Kulturalna na stałe zadomowiła się w kulturalno-rozrywkowej mapie zarówno Wilanowa, jak i całej Warszawy. To jedno z nielicznych miejsc w stolicy, które łączy wyśmienitą kuchnię z występami najlepszych polskich artystów. Pierwszych wydarzeń można było tu doświadczyć już w 2012 roku! W ciągu tych sześciu lat Kuźnia Kulturalna zapraszając na swoją scenę coraz „większe nazwiska” zyskiwała rzesze stałych i wiernych gości. Kolejny, siódmy już rok kulturalnej działalności Kuźni zapowiada się równie ciekawie. W pierwszym półroczu 2018 r., oprócz stałych i wciąż obleganych bywalców wilanowskiej sceny, pojawi się na niej wielu nowych artystów.16 stycznia na „Kabaretowy program słowno-muzyczny” gości Kuźni zaprosi obdarzony wyjątkowym poczuciem humoru satyryk, poeta, kompozytor i piosenkarz – Krzysztof Daukszewicz (16.01). W aktualizowanym na bieżąco autorskim programie satyrycznym opisze wydarzenia polityczne i nie tylko. W lutym na scenie Kuźni Kulturalnej doświadczymy trzech nowych wydarzeń. Miesiąc rozpocznie dwoma występami kabaretowymi Maciej Stuhr. To pierwszy hit tego sezonu, na który biletów zabrakło już w listopadzie. Aktor pobił absolutny rekord sprzedaży w historii Kuźni – pierwszy termin wyprzedał się w 24 godziny, a drugi w niespełna tydzień. W tym miesiącu bilety zdobyć można jeszcze na dwie premiery. Pierwsza to „Nowa podróż”, w którą zabiorą nas dwie legendy Budki Suflera: Romuald Lipko i Felicjan Andrzejczak (7.02). Drugą jest kolejny hit sezonu – Lady Pank (26-28.02). Zespół zagra trzy koncerty pt. „Zimowe Graffiti”, które będą jedynymi z tego cyklu w Warszawie!5 marca Kuźnię Kulturalną odwiedzi uwielbiana od ponad 30 lat rockowa wokalistka – Urszula.  Zaśpiewa największe przeboje solowe oraz znane z repertuaru Budki Suflera. Z pewnością nie zabraknie „Latawców”. 19 marca zobaczymy „Królów Życia” czyli Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka. Założyciele i liderzy zespołu Kombi oraz ONA zagwarantują wieczór przebojów z rockowym pazurem. Opowiedzą też o wydanej przez siebie książce biograficznej, na której będzie można po koncercie zdobyć autograf.

11 kwietnia wystąpi  John Porter  wokalista i gitarzysta – założyciel m.in. zespołu Manaam oraz Porter Band. Największe sukcesy odniósł  w duecie ze swoją partnerką Anitą Lipnicką, z którą zdobył Fryderyka 2003 za najlepszą płytę roku. Zaraz potem 16 i 17 kwietnia Kuźnię Kulturalną odwiedzi premierowo kolejne wielkie nazwisko polskiej muzyki – Krzysztof Cugowski z zespołem. Organizatorzy zapewniają, że tego wieczora nie zabraknie największych przebojów Budki Suflera. W majowym repertuarze na szczególną uwagę zasługuje Adam Nowak i Akustyk Amigos (16.05). To nowy akustyczny projekt legend zespołu Raz, Dwa, Trzy – Adama Nowaka i Jarosława Trelińskiego oraz Karima Martusiewicza z zespołu Voo Voo. Na koncercie można więc spodziewać się wielu niespodzianek łączących wspólne doświadczenia artystów.

Półrocze premier w Kuźni Kulturalnej 6 czerwca zamknie akustyczny duet Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego. Na pewno usłyszymy przeboje z „żelaznego kanonu Voo Voo”, ale ten duet często przybiera charakter muzycznej improwizacji, którą cechuje żywiołowa i pełna emocji atmosfera. 

Pierwsza połowa 2018 roku w Kuźni Kulturalnej zapowiada się bardzo obiecująco! Więcej informacji o nowym kalendarzu i bilety znajdą Państwo na www.kuzniakulturalna.pl oraz www.facebook.com/kuzniakulturalna