Pracy dla humanistów w Warszawie nie brakuje

410

Humaniści to nie tylko filolodzy, socjolodzy czy filozofowie, to także prawnicy i absolwenci administracji. Niezależnie od kierunku kształcenia humaniści w Warszawie mogą liczyć na atrakcyjne oferty pracy w mediach, administracji, reklamie, marketingu i dziedzinach pokrewnych.Kogo szukają pracodawcy w Warszawie? Szanse na atrakcyjną pracę dla humanistów

Mimo popularnego przekonania, że humaniści mają duże problemy ze znalezieniem pracy, w stolicy ofert dla absolwentów kierunków innych niż ścisłe nie brakuje. Dotyczy to nie tylko kandydatów po studiach, ale i takich, którzy zakończyli swoją edukację na etapie szkoły średniej.

Filologowie, politolodzy, socjolodzy i filozofowie oraz absolwenci podobnych kierunków humanistycznych mogą łatwiej znaleźć pracę w stolicy niż w mniejszych miastach. Oferty pracy Warszawa ma mocno zróżnicowane, dlatego specjaliści w wielu dziedzinach bez trudu mogą znaleźć tu zatrudnienie.

Do osób o dużej wiedzy ogólnej, posługujących się biegle słowem pisanym, znającym języki obce i zdolnym do analitycznego myślenia skierowanych jest wiele ofert w obszarach takich jak marketing, reklama, administracja biurowa, zasoby ludzkie, media, public relations czy e-commerce. Duże szanse na znalezienie pracy w Warszawie mają absolwenci kierunków takich jak prawo i administracja.

Nawet jeśli humaniście trudno znaleźć pracę w zawodzie, może ubiegać się o pracę w obsłudze klienta lub w sprzedaży – tego typu ofert pracy jest w stolicy najwięcej. Pracodawcy poszukujący kandydatów na takie stanowiska cenią nie tylko doświadczenie, ale też umiejętności miękkie, elokwencję i umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach. Dodatkowym atutem kandydata-humanisty jest znajomość co najmniej jednego języka obcego, co stanowi solidną bazę do działania w wielu dziedzinach w środowisku międzynarodowym.

Co oferują kandydatom firmy poszukujące do pracy humanistów? Przegląd warunków

W zależności od szczebla proponowanego stanowiska, branży, a nawet poszczególnych firm rekrutujących na podobne stanowiska oferowane warunki mogą znacznie się od siebie różnić. Doświadczeni eksperci w swoich dziedzinach, np. prawnicy, dziennikarze czy psychologowie, mogą często liczyć na zarobki zbliżone do wysokości średniej płacy w Polsce. Osoby władające językami obcymi także są doceniane finansowo.

Ustalanie wynagrodzeń działa wedle reguły im większe wymagania, tym wyższe zarobki, jednak od tej reguły zdarzają się wyjątki. Dla humanistów nie jest normą stabilne zatrudnienie, często oferuje się im umowy cywilnoprawne. Wynika to często ze specyfiki danych zawodów, np. specjalistów od marketingu, reklamy, dziennikarzy czy osób pracujących w mediach. Warunki pracy ustalane są indywidualnie, dlatego warto je negocjować.

Czytaj także: Rynek pracy w Łodzi to rynek pracownika- kogo szukają łódzcy pracodawcy?