Praca dla księgowej w Warszawie: jakie zarobki, jak czytać ogłoszenia o pracę, jak przygotować się do rekrutacji w księgowości?

808

Zarówno w Warszawie, jak i w innych polskich miastach, księgowa nie powinna mieć problemów ze znalezieniem pracy. Podpowiadamy, w jaki sposób jej szukać, jak czytać ogłoszenia o pracę, na jakie zarobki można liczyć oraz jak przygotować się do rekrutacji.Praca dla księgowej w Warszawie

Czy księgowa może liczyć na to, że w stolicy znajdzie zatrudnienie? Oczywiście, że tak! Wystarczy zajrzeć na stronę https://praca.money.pl/indeks/ksiegowa-warszawa-11974/ i przejrzeć ogłoszenia, by przekonać się, że łatwo znaleźć pracę dla księgowej w Warszawie. Oferty różnią się między sobą. Okazuje się, że nie tylko poszukiwane są osoby do pracy w firmach krajowych, ale i międzynarodowych. W nich oprócz umiejętności księgowych liczy się znajomość języków obcych – nie tylko angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, ale i mniej popularnych.

W Warszawie pracę w księgowości znajdzie się na różnych stanowiskach. Poszukiwani są zarówno młodsi i starsi księgowi, główni i samodzielni, jak i asystenci. W zależności od tego, jakie ma się kwalifikacje i doświadczenie, można aplikować na różne stanowiska.


Ile może zarobić księgowa w Warszawie?

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w przypadku pracy w księgowości? Wiele zależy od tego, jakie stanowisko się zajmuje. Szacuje się, że średnie wynagrodzenie brutto zaczyna się od 4,5 tysiąca złotych dla najmłodszych stażem. Nie ma górnej granicy, ale może to być nawet ponad 20 tysięcy złotych. Przykładowo młodszy księgowy może liczyć na minimalną pensję oscylującą w granicach 4 tysięcy złotych, samodzielny księgowy na minimum 7 tys. zł., a główny – 13 tys. zł. Oczywiście to tylko szacunki.


Jak czytać ogłoszenia o pracę dla księgowych?

W zasadzie najważniejsze podczas czytania ogłoszeń o pracę jest to, by skupiać się na tym, czy oferty są prawidłowo napisane. Co to oznacza? Powinny się w nich znaleźć informacje o firmie, która poszukuje pracownika, wymaganiazakres obowiązków i to, co przyszły pracodawca chce zaoferować kandydatowi. Nie ma sensu odpowiadanie na oferty, w których brakuje któregoś z tych aspektów.

Szukając pracy poprzez przeglądanie anonsów dobrze jest wyrobić w sobie nawyk robienia tego codziennie o tej samej porze. Dzięki temu nie pominie się żadnej oferty, a i odpowie się dość szybko na ogłoszenie.

Czy warto aplikować wszędzie? Z pewnością nie. Należy przeanalizować ogłoszenia i wybrać najbardziej odpowiadające zarówno oczekiwaniom, jak i możliwościom.


Jak przygotować się do rekrutacji w księgowości?

Oczywiście najważniejsze jest przygotowanie profesjonalnego CV. Warto przejrzeć je, dopasować do nowych wytycznych, stanowiska na jakie się aplikuje i firmy. To nie wszystko.

Kolejnym krokiem powinno być zebranie informacji na temat przedsiębiorstwa, w którym ubiega się o pracę, a także branży w jakiej działa. Należy też poznać zarys obowiązków, które czekają na stanowisku, na które się aplikuje oraz wiedzieć wszystko na temat specyfiki pracy.

Podczas rekrutacji z pewnością zadawanych będzie wiele pytań – zarówno powodów aplikowania właśnie na to stanowisko, dotyczących zdobytego wykształcenia i doświadczenia, a także inne badające umiejętności personalne.

Na rozmowę o pracę w księgowości należy przynieść wszystkie wymagane dokumenty. Ważna jest punktualność oraz nienaganny wygląd i formalny ubiór.