Powrót do miast – dlaczego Polacy coraz chętniej kupują mieszkania w centrum?

753

Powrót do centrów miast stał się faktem. Coraz więcej osób rezygnuje z domów na przedmieściach na rzecz atrakcyjnie zlokalizowanych osiedli mieszkaniowych. Które nowe warszawskie inwestycje są w stanie spełnić oczekiwania Polaków?Od kiedy najdroższą walutą stał się czas, cena przestała być jednym z głównych kryteriów wyboru mieszkania. Wielogodzinne korki, problemy z komunikacją publiczną, brak infrastruktury osiedlowej i zaplecza handlowo-usługowego to największe zmory mieszkańców przedmieść. Co, osobom poszukującym idealnego miejsca do życia w stolicy, może zaoferować warszawska Wola?

Przed projektantami nowo powstających osiedli stanęło wyjątkowo trudne zadanie: odczarować miasto. Stworzyć przestrzeń, która będzie nie tylko nowoczesna i funkcjonalna, ale także estetyczna, bezpieczna i otwarta na ludzi. 19. Dzielnica to projekt bezprecedensowy. Pro Urba – deweloper obecny na polskim rynku od 2004 roku tym razem podjął się nie lada wyzwania – przywrócił mieszkańcom stolicy atrakcyjne, ale dotychczas zaniedbane tereny poprzemysłowe na warszawskiej Woli.

Neomodernistyczny projekt inwestycji zrodził się w pracowni JEMS Architekci. Do tej pory 19. Dzielnica otrzymała wiele prestiżowych nagród m.in. Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy w kategorii „Najlepszy Zespół Mieszkalny w latach 2001-2014” oraz zajęła I miejsce w konkursie na Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015 w kategorii „Zespół Budynków Wielorodzinnych”.

Mieszkanie blisko centrum daje szereg nowych możliwości. Inwestycję wyróżnia nie tylko nowoczesny projekt i wysoka jakość materiałów wykończeniowych, ale także dostęp do najważniejszych węzłów komunikacyjnych oraz bogatego zaplecza handlowo-usługowego. Na terenie osiedla powstała także stacja rowerów miejskich Veturilo.

Przestrzeń otwarta na mieszkańców

19. Dzielnica to przykład nowoczesnego osiedla otwartego na ludzi. Projekt zakładał stworzenie przestrzeni przyjaznej mieszkańcom. W lokalach handlowo-usługowych zlokalizowanych na parterach budynków funkcjonują już m.in.: salon fryzjerski, gabinet stomatologiczny, klub fitness, szkoła tańca, sklepy spożywcze oraz liczne knajpki i restauracje. Z kolei przestrzeń między budynkami wypełniły tereny zielone przeznaczone do wypoczynku i rekreacji. Na terenie osiedla znajdują się także atrakcyjne wizualnie i funkcjonalne meble miejskie. Designerskie elementy małej architektury podnoszą atrakcyjność inwestycji.Nacisk na indywidualność

Temperament, styl życia, ulubiony sposób spędzania wolnego czasu – to elementy, które kształtują przestrzeń, w której żyjemy. Dla jednych sercem domu będzie kuchnia. Dla innych – balkon, taras lub loggia. Mieszkania w 19. Dzielnicy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić swobodną aranżację przestrzeni. W nowym, IV etapie pojawią się zarówno ustawne 32-metrowe kawalerki, doskonałe na start lub pod wynajem, jak i 137-metrowe, wygodne apartamenty, które spełnią oczekiwania cztero-, a nawet pięcioosobowej rodziny. Mieszkania zostały zaprojektowane w taki sposób, aby były jak najbardziej komfortowe i funkcjonalne. 19. Dzielnica to wyjątkowe miejsce na mapie miasta. Nowoczesne, bezpieczne i wygodne, zgodne z rytmem życia jego mieszkańców.