Polska bezgotówkowa? Dowiedz się więcej!

630

Polacy bardzo chętnie sięgają po nowe technologie. Tę tendencję można także zauważyć w płatnościach. Nieustanni rośnie popularność transakcji bezgotówkowych, a wsparciem dla tego rozwoju jest Program Polska Bezgotówkowa.Polska bezgotówkowa 
Według najnowszych badań, Polacy jako preferowaną metodę płatności podają transakcje bezgotówkowe (potwierdza to badanie eService – prawie 60% respondentów jako preferowaną metodę płatności wskazało transakcje bezgotówkowe). Na taką sytuację wpływa sporo czynników, m.in. rosnące zaufanie do płatności bezgotówkowych, szybkość działania, wygoda oraz innowacyjność. Użytkownicy tej formy wskazują także poczucie bezpieczeństwa, ponieważ nie muszą nosić przy sobie dużej ilości gotówkowi. Z drugiej strony, przedsiębiorcy również coraz chętniej oferują swoim klientom bezgotówkową formę płatności. Pozwala im to nie tylko utrzymać aktualnych klientów (którzy cenią wygodę, jaką dają im płatności bezgotówkowe), ale i zdobyć nowych. Sporo klientów jest w stanie zrezygnować z kupna produktu lub usługi, jeśli nie mogą zapłacić za nią kartą lub telefonem. To wszystko wpływa na zmiany w płatnościach w Polsce. Aby wesprzeć ten proces, powstała Fundacja Polska Bezgotówkowa i Program Polska Bezgotówkowa.  

Fundacja Polska Bezgotówkowa
W lipcu 2017 roku z inicjatywy Związku Banków Polskich, sektora publicznego, agentów rozliczeniowych i wydawców kart została powołana Fundacja Polska Bezgotówkowa. Następstwem jej działań na początku 2018 roku był start programu Polska Bezgotówkowa. Jego głównym zadaniem jest upowszechnienie oraz promocja płatności bezgotówkowych w Polsce. Program Polska Bezgotówkowa kierowany jest do mikro i małych przedsiębiorców, którzy m.in. nie korzystali przez ostatnie 12 miesięcy z płatności bezgotówkowych w swoich placówkach handlowo-usługowych. Na jakie wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy, których obejmie program Polska Bezgotówkowa? Dzięki wsparciu eService, jednego z partnerów Fundacji Polska Bezgotówkowa, przedsiębiorca może otrzymać nawet do 3 darmowych terminali płatniczych. Ponadto fundacja pokrywa koszty związane z abonamentem za usługę (płatności bezgotówkowe) przez 12 miesięcy. Przedsiębiorca może także liczyć na wsparcie technicznie. Więcej informacji na temat programu Polska Bezgotówkowa znajdziesz na stronie https://bezgotowki.pl/o-programie/. Wejdź i dowiedz się więcej.