Podbijają warszawski rynek dekoracji okien !

1011

Sztuka Dekoracji Okien to firma z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Zajmują się jak sama nazwa wskazuje  profesjonalnym i kompleksowym wystrojem okien. Jednak nie tylko na oknach kończą. Specjalnością firmy jest projektowanie niepowtarzalnych dekoracji dla klientów indywidualnych.

Założycielami firmy jest przemiłe małżeństwo z Kielc, które po ponad dwóch dekadach pracy na świętokrzyskim rynku właśnie otworzyło swój nowy, duży salon w Kielcach. Ponieważ nie ma dla nich rzeczy niemożliwych niedawno z powodzeniem postanowili wejść na warszawski rynek.

O tym co jest ich specjalnością, jak to wszystko się zaczęło i skąd wziął się pomysł na dalszą ekspansję opowiedzieli nam w krótkim wywiadzie.

Wasz Wilanów:

Jak udało Wam się zdobyć pierwsze zlecenia w Warszawie i skąd pomysł na to? W świętokrzyskim mają Państwo ugruntowaną pozycję i właśnie otworzyliście nowy salon.

Sztuka Dekoracji Okien:

Wszystko zbiegło się w dobrym dla nas czasie. Chcieliśmy iść dalej, rozwijać się, a nasz znajomy, który znał nas i nasze realizacje planował pokój dla swej młodszej córeczki.

Ponieważ i jemu i nam zależało na tym by miejsce miało niepowtarzalny charakter dał nam nie tylko wolną rękę w projektowaniu dekoracji okna, ale całej przestrzeni. Kiedy masz dziecko chcesz jak najlepiej zorganizować jego przestrzeń, więc to było dla nas duże pole do popisu. Wybraliśmy odpowiednie akcesoria i elementy dekoracyjne. Okno dla dziecka jest interpretacją świata zewnętrznego, wybraliśmy jasne i atrakcyjne kolory, piękne klasyczne tkaniny. Pokazywaliśmy tę realizację innym klientom, znajomy również promował te zdjęcia na Instagramie i dzięki temu udało nam się zaprojektować kilka pokoików. W chwili obecnej jesteśmy w fazie projektowania przytulnych gniazd dla dzieci celebrytów.

WW:

No dobrze, a jak zaczynamy myśleć o dekoracji okien co mamy wziąć pod uwagę? Co zrobić by uzyskać najlepszy efekt?

SDO:

Naszą specjalnością jest rozmowa z klientem, a jej owocem jest projekt niepowtarzalnego i indywidualnego wnętrza. Wszystko zaczyna się od rozmowy i wizji lokalnej. To podczas konwersacji wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i wyobrażeniom klienta,  dobieramy wzór i strukturę użytych tkanin, dostosowując wzornictwo do stylu wnętrza. Państwo nie muszą się niczym martwić. My traktujemy całą realizację kompleksowo, począwszy od pomiaru, projektu, wyboru tkanin, karniszy, poprzez szycie, montaż i zawieszenie dekoracji.  Dodatkowo zapewniamy dostęp do najnowszych tkanin i trendów gdyż od lat uczestniczymy w międzynarodowych targach.

WW:

Czyli zasłony i dekoracja okien jest jednym z głównych elementów aranżacji wnętrza ? W tym momencie oddalamy się trochę od Państwa nazwy, więc jak to jest z tymi dekoracjami?

SDO:

Wielu dekoratorów twierdzi że zasłony są jednym z głównych elementów tworzących klimat wnętrza. Mogą stanowić podstawę całego wyglądu i atmosfery pomieszczenia. Oczywiście są też praktyczne, oferują prywatność, ciepło i oszczędność energii. To prawda, ale pod warunkiem że zostały odpowiednio wybrane.
Kiedy chcemy zaprojektować dekoracje okienne stajemy przed wieloma wyborami. Jaki wybrać kolor, jaki rodzaj tkaniny , zasłony gładkie czy może wzorzyste, jaką mają spełniać funkcję czy tylko dekoracyjną czy też użytkową , czy mają być krótkie czy długie? I najważniejsze jaki rodzaj dekoracji będzie pasował do naszego wnętrza. Ta ilość pytań może przytłoczyć, dlatego wydaje się że najlepszym wyjściem jest powierzenie tego nam.

WW:
 

No dobrze, ale co w wypadku gdy najpierw chciałabym sama sprostać wyzwaniu, a dopiero później zdecydować się na profesjonalistów?
 

SDO:

W takim razie możemy udzielić kilku wskazówek. Kilka pytań, na które muszą sobie Państwo odpowiedzieć.
Zaczynamy od tego co chcemy osiągnąć, jaki jest cel. Zasłony mogą być dekoracyjne i praktyczne.
Kolejnym krokiem jest zastanowienie się czy chcemy zasłony gotowe czy szyte na zamówienie.
Gotowe to szybka i łatwa opcja. Są idealne gdy dysponujemy małym budżetem. Zalety są ,ale istnieją także wady. Ponieważ gotowe zasłony są dostępne w ograniczonych rozmiarach, mogą nie pasować do Twojego okna. Poza tym materiały używane do produkcji gotowych zasłon są z reguły niskiej jakości, Dotyczy to również sposobu wykonania. Więcej podpowiedzi znajdziecie Państwo na naszej stronie – sztukadekoracji.com

My uszyjemy dla Państwa zasłony na miarę ,co da pewność, że będą idealnie dopasowane do Państwa okna.
Ponadto, mamy  zdecydowanie szerszy wybór tkanin, oprócz tego mają Państwo wpływ na własny udział w projekcie. Można także wybrać dużo dodatkowych rzeczy, jak sposób marszczenia, rodzaj taśmy, uszycie na podszewce, sposób podwieszenia zasłon, chwosty itd. Dzięki temu uzyskamy dekorację dostosowaną do swoich potrzeb i oczekiwań. Ponadto materiały, które używamy są zawsze wysokiej jakości. My zawsze pomagamy w wyborze tkaniny. Chcemy by użyte materiały były wysokiej jakości i przetrwały próbę czasu.

Kolejnym krokiem do wyboru jest zwrócenie uwagi na słońce. Musimy pamiętać, że  promienie słoneczne powodują blaknięcie tkaniny. W pomieszczeniach, które mają dużo światła słonecznego, włókna sztuczne są bezpieczniejszym wyborem, ponieważ nie tracą barwy tak szybko, jak naturalne włókna, takie jak len lub bawełna Mając okno mocno nasłonecznione nie wybierajcie kolorów jaskrawych , one blakną zdecydowanie szybciej. Chyba że planujecie częstszą wymianę zasłon. Wtedy nie musicie się tym przejmować. Jeżeli chcecie się całkowicie odizolować od światła wybierajcie tkaniny typu "blackout", są to tkaniny blokujące dostęp światła w 100%. Doskonale sprawdzają się w sypialniach,pokojach gdzie jesttelewizor czy komputer i w salach kinowych.

WW:

W takim razie od czego zaczęła się Państwa przygoda z tkaninami? Myślę, że jest to ciekawa historia widząc jak są Państwo zaangażowaniw pracę.

SDO:

Podczas jednego z wyjazdów zagranicznych, w końcowych latach PRL-u, kupiłam tkaninę na zasłony (Węgry były wtedy dla nas synonimem "zachodu"). Uszyłam je sama zawiesiłam w naszym nowym mieszkaniu i tak się zaczęło. Znajomi i sąsiedzi często prosili żebym zaprojektowała i uszyła podobne zasłony. Miałam jeden problem – skąd wziąć tkaniny.
Proszę pamiętać, że wtedy w Polsce brakowało prawie wszystkiego i tkaniny też były nieosiągalne, a Węgry daleko.

Dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej, mamy niegraniczony wybór, tysiące wzorów, a my przez lata pracy zdobyliśmy ogromne doświadczenie.

Teraz mamy własną pracownię krawiecką w której zgromadziliśmy zespół doskonale wyszkolonych i znających nasze wymagania krawcowych, które podejmą się każdego wyzwania. Podobnie jak my, ponieważ uważamy że nie ma rzeczy za trudnych do zrobienia. Wszystko da się zrobić . Trzeba tylko umieć i chcieć. Efekty naszej pracy można śledzić na naszym profilu – facebook.com/sztukadekoracjiokien