Okradli pasażera czekającego na autobus w Wilanowie

2634

Policjanci z komisariatu policji Warszawa Wilanów odzyskali zrabowane pieniądze i przedmioty oraz zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież plecaka wraz z jego zawartością. Dwaj obywatele Ukrainy zaczepili mężczyznę siedzącego na przystanku autobusowym. Za to przestępstwo zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło około 19:00 na przystanku autobusowym przy ulicy Bonifacego. Operator monitoringu zauważył dwóch mężczyzn którzy szarpali pasażera siedzącego na ławce. Po chwili mężczyźni wyrwali plecak i zaczęli uciekać.

We wskazane miejsce udali się natychmiast policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu policji Warszawa Wilanów. To oni już kilkanaście minut od zdarzenia zatrzymali obu mężczyzn podejrzewanych o to przestępstwo.

Wilanowscy policjanci odzyskali także wszystkie skradzione przedmioty i pieniądze które 43-latek i jego 31-letni kolega mieli przy sobie.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało że napastnicy poza plecakiem zabrali mu znajdujące się tam dwa pierścionki, dokumenty, portfel, 600 złotych oraz wiele innych drobnych przedmiotów.

Obydwaj obywatele Ukrainy usłyszeli już zarzut kradzieży, za który zgodnie z kodeksem karnym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.