Nowe wydarzenia w kalendarzu Kuźni Kulturalnej!

1035

Kuźnia Kulturalna to miejsce na stałe wpisała się w kulturalną mapę Warszawy. Można tu połączyć wyśmienitą kolację z koncertem lub występem kabaretowym. To już szósty rok działalności w takim formacie, ale obecne półrocze jest jednak wyjątkowe z dwóch powodów: zaplanowano w nim aż 66 wydarzeń – najwięcej w historii, a wśród nich jest największa liczba występów premierowych. Pomimo tego, że kalendarz był znany kilka miesięcy temu to wciąż jest uzupełniany o nowych artystów. Przedstawiamy wydarzenia, które ostatnio pojawiły się w kalendarzu do końca czerwca.

URSZULA Urszula to jedna z najpopularniejszych wokalistek w historii polskiej sceny muzycznej. To z jej repertuaru pochodzą przeboje takie jak „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Na sen”, „Rysa na szkle”, „Malinowy król” czy „Konik na biegunach”. Premierowy koncert Urszuli w Kuźni Kulturalnej był zaplanowany na marzec, ale z powodu niezależny od organizatora został przeniesiony na 17 maja. Będzie przekrojem największych hitów artystki, które na przestrzeni lat zjednały sobie wielu fanów. Ostatnie bilety są wciąż dostępne!

MICHAŁ SZPAK Michał Szpak występował w Kuźni Kulturalnej już 5-krotnie i za każdym razem jego fani wypełniają salę do ostatniego miejsca. Recital artysty to przekrój przez największe przeboje w akustycznych aranżacjach uzupełniony wyjątkową oprawą wizualną i przepełniony muzycznymi emocjami. Na wiosnę 2018 roku zaplanowana jest premiera nowej płyty Michała Szpaka, więc tym razem oprócz znanych piosenek z pewnością usłyszymy też te z najnowszego krążka. Dwa koncerty zaplanowano na 21 i 28 maja.

CZESŁAW MAJEWSKI & JANUSZ TYLMAN – Śpiewające fortepiany Doskonałe połączenie klasyki i rozrywki doprawione anegdotą i humorem! To wyjątkowy koncert z udziałem znakomitych pianistów znanych z programu telewizyjnego „Śpiewające fortepiany” oraz solistów: Joanny Stefańskiej-Matraszek (sopran) i Ireneusza Miczki (baryton). Muzyczna energia, porywające głosy, niespodzianki, humor i wyśmienita zabawa wypełnią ten koncertowy wieczór 29 maja.

STANISŁAW SOYKA & WOJCIECH KAROLAK TRIO „Swing Communication” jest spotkaniem czempionów jazzowej i rythm’n’bluesowej sceny muzycznej w Polsce: Stanisława Soyki i Tria Wojciecha Karolaka. Na koncercie 11 czerwca usłyszymy największe jazzowe hity w wykonaniu wirtuozów i poczujemy energię, która towarzyszyła złotym latom swingu. To muzyka, która wprowadza w dobry nastrój i wielka klasa artystów, którzy ją zaprezentują.

AB OVO & JOANNA KOŁACZKOWSKA To nowa forma teatralno-kabaretowa w 100% improwizowana, w której widz bierze czynny udział. W spektaklach AB OVO nie ma ani scenariusza ani reżysera, a aktorzy spełnią najbardziej kreatywne i karkołomne zadania od widowni! W ten sposób przewija się cały repertuar tworzonych ad hoc komicznych scen. To wybuchowa mieszanka inteligentnego humoru, piosenek i teatru. W Kuźni Kulturalnej 12 czerwca dodatkowo rzecz niezwykle rzadka, bo razem z AB OVO wystąpi gościnnie Joanna Kołaczkowska z kabaretu Hrabi!

MARTYNA JAKUBOWICZ Jedyna w swoim rodzaju piosenkarka, która od trzydziestu lat oczarowuje słuchaczy wielu pokoleń. Wymyka się wszelkim próbom muzycznego zaszufladkowania, oscylując pomiędzy folkiem, bluesem, jazzem i rockiem. Martyna Jakubowicz jest mistrzynią tworzenia nastroju. Koncerty zwyczajowo kończą się owacjami na stojąco, zaś  publiczność nie chce pozwolić artystce zejść ze sceny. Koncert w Kuźni Kulturalnej zaplanowano na 13 czerwca.

ELENI Eleni to wszechstronna i doskonale znana kilku pokoleniom artystka pochodzenia greckiego. Zdobywczyni Złotych Płyt i przede wszystkim serc milionów Polaków, którzy wciąż chętnie słuchają jej muzyki. Ujmujące melodie oraz liryczne teksty artystki pozwolą zatracić się we wspomnieniach i emocjach 18 czerwca.

Kuźnia Kulturalna, ul. Kostki Potockiego 24, 02-952 Warszawa, tel. 500200200, email: rezerwacje@kuzniakulturalna.pl