Kultura wraca z wakacji

305

Kuźnia Kulturalna jest szczególnym punktem na mapie Wilanowa, ponieważ w wyjątkowy sposób łączy świetną kuchnię z występami topowych artystów. Z jesiennego kalendarza wydarzeń kulturalnych z pewnością zadowoleni będą zarówno fani muzyki, jak i miłośnicy występów kabaretowych.

W piątek 14 września na scenie Kuźni Kulturalnej pojawi się Hanna Banaszak – jedna z największych gwiazd polskiej estrady. Z niepodrabialną perfekcją śpiewa Przyborę, Koftę, Młynarskiego, Preisnera, Stabat Mater czy Dzieci Sancheza. Jest ceniona za wyczucie smaku, klasę i kulturę. Interpretuje poezję m.in. Jana Kochanowskiego, Wisławy Szymborskiej czy Jacka Kaczmarskiego.

Grupa MoCarta i Ireneusz Krosny to komicy, którzy od lat występują na scenach na całym świecie. W Kuźni kulturalnej można zobaczyć ich wspólny program (18 września) – połączenie muzyki i pantomimy. W efekcie powstaje pełne humoru show dla wymagających odbiorców.

Wrzesień to również czas debiutów. Po raz pierwszy na scenie Kuźni Kulturalnej wystąpi Raz, Dwa, Trzy. Sympatycy zespołu cenią Adama Nowaka i spółkę za oryginalność i nieszablonowe podejście do muzyki. Raz, Dwa Trzy to: po pierwsze kojące dźwięki gitar i akordeonu, po drugie doskonałe i przemyślane brzmienie, a po trzecie pasja, która porusza publikę. Koncert „Raz, Dwa, Trzy – ważne piosenki” już 19 września.

Żądnych nowatorskich przeżyć zadowoli występ Ab Ovo Teatr Improv & Artur Andrus – „Publiczność rządzi!” (24 września). Show zrealizowane jest w formie teatralno-kabaretowej improwizacji. Gość jest tutaj również aktorem, który sam decyduje, w jakim kierunek obierze sztuka. Widz kreuje przebieg wieczoru, dlatego właśnie publiczność rządzi. Z kolei 26 września i 2 października na scenie pojawi się Piotr Bałtroczyk – niezawodny komik i satyryk, który zaprezentuje nowy program.

Październik otworzy Jerzy Kryszak wraz ze swoim niepowtarzalnym show. Jego nieśmiertelne skecze i coraz to nowe satyry przyciągają zarówno wiernych od dziesiątek lat fanów, jak i nowych sympatyków. Występy doświadczonego komika to klasyka, którą zna każdy. Kryszak śmieszy i wzrusza, zachwyca i zmusza do przemyśleń. Na deskach Kuźni Kulturalnej pojawi się 1 października.

Kolejnym ważnym wydarzeniem będzie solowy koncert Macieja Maleńczuka. Fani rockowego brzmienia będą zachwyceni – artysta przedstawi zarówno nowe utwory, jak i klasyki, które na zawsze zapisały na kartach historii polskiej muzyki. Maleńczuk to solista naturalny i wyrazisty, czasem brutalny i gorzki. W Kuźni Kulturalnej pojawi się 10 października.

Na tym nie koniec spotkań z kulturą – 23 października warto zaznaczyć sobie w kalendarzu. To wtedy Andrzej Poniedzielski da popis inteligentnego humoru w słodko-gorzkiej odsłonie. Show doskonałe zarówno dla stałych bywalców, jak i widzów chcących rozpocząć przygodę z Poniedzielskim – nowe piosenki, nowy repertuar, ale niezmienny artysta.
Więcej informacji o wydarzeniach i biletach znajdą Państwo na www.kuzniakulturalna.pl oraz www.facebook.com/kuzniakulturalna
Kuźnia Kulturalna, ul. Kostki Potockiego 24 | Warszawa
tel. 500 200 200, email: rezerwacje@kuzniakulturalna.pl