Kultura na święta i nie tylko

1663

Kuźnia Kulturalna stała się szczególnym punktem na mapie Wilanowa, ponieważ w nowatorski sposób łączy doskonałą kuchnię z występami topowych, polskich artystów. Ze względu na malownicze położenie oraz przytulny klimat jest również popularnym miejscem organizacji imprez rodzinnych i biznesowych. W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym restauracja przygotowała dla swoich gości wiele atrakcji.

W listopadzie obfitującym w wydarzenia niestety większość z nich jest już dawno wyprzedana. Bilety można jeszcze kupić na występ Edyty Geppert, która zawładnie Kuźnią na 3 dni – 20, 21 i 22 listopada. To niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć i usłyszeć tą wyjątkową artystkę, która znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek piosenki literackiej. Nie zwlekajcie z zakupem, biletów zostało już naprawdę niewiele. W listopadzie bilety zdobędziecie jeszcze na występ Piotra Bukartyka – kompozytora, artysty poruszającego się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, folk oraz reggae z kabaretem i piosenką literacką. Znany od lat m.in. z piątkowych audycji „Urywki z Rozrywki” w radiowej Trójce. Na początku grudnia Kasia Kowalska zabierze nas w nostalgiczną podróż w świat swoich utworów w akustycznej oprawie. Jej koncerty zawsze są bardzo emocjonalne i wywołują wzruszenie publiczności. To jednak nie koniec doznań muzycznych, ponieważ 11 grudnia na scenie Kuźni wystąpi Grzegorz Turnau w duecie z jednym z najlepszych gitarzystów – Jackiem Królikiem. Tandem ten zapewnia niepowtarzaną atmosferę, którą tworzą piosenki z własnego repertuaru, uzupełnione przebojami m.in. Billy Joela, Marka Grechuty, Johna Lennona i Starszych Panów.Nie zawiodą się również fani kabaretów. 10 grudnia wystąpi Marcin Daniec – najpopularniejszy polski satyryk ostatniego dwudziestolecia. Artysta przypomni nam swoje najpopularniejsze monologi oraz w ironiczny sposób skomentuje bieżące wydarzenia społeczne i polityczne. We wdrożeniu się w bożonarodzeniowy klimat pomoże nam z kolei Krzysztof Krawczyk w swoim świątecznym koncercie. Oprócz gwiazdkowych utworów i kolęd nie zabraknie w nim również największych hitów z bogatego portfolio posiadacza najpopularniejszego barytonu w Polsce.Dopełnieniem choinkowej atmosfery będzie świąteczny wystrój restauracji. Wyborna kuchnia, grzane wino z aromatycznymi przyprawami, zapach świerku i otoczenie urokliwych dekoracji – wszystko to sprawia, że Kuźnia Kulturalna jest idealnym miejsce na spotkanie z rodziną i znajomymi.

Odwiedzić to miejsce warto jest jednak nie tylko w grudniu. Ze względu na sąsiedztwo Pałacu w Wilanowie oraz kościoła św. Anny, Kuźnia Kulturalna cieszy się powodzeniem jako sala weselna. Organizowane są w niej również inne uroczystości takie jak komunie, chrzty czy urodziny. 

Więcej informacji na  www.kuzniakulturalna.pl oraz  www.facebook.com/kuzniakulturalna