Gdzie wypożyczyć samochód w Warszawie? Lista znanych wypożyczalni aut

1263

Wynajem aut w naszym kraju staje się coraz bardziej popularną usługą. Najczęściej adresowana jest do firm, jednak równie często można znaleźć także oferty prywatne. Firm oferujących wypożyczanie samochodów jest wiele, jak jednak wygląda to w przypadku Warszawy? Na które wypożyczalnie aut w stolicy warto zwrócić uwagę?Czym jest wynajem aut?

Przede wszystkim wypożyczanie samochodów, to jak zostało już wspomniane, jest popularną metodą wykorzystywaną w Polsce, zarówno w przypadku firm, jak i osób prywatnych. Mamy tu do czynienia zarówno z krótkoterminowym, jaki długoterminowym wynajmem aut. Zazwyczaj decydujemy się na to, w momencie, gdy z jakich powodów zostaliśmy pozbawieniu naszego pojazdu, np. w wyniku kolizji czy innego uszkodzenia. Dotyczy to oczywiście kwestii związanych z krótkoterminowym wynajmem, z kolei długoterminowy wynajem najczęściej dedykowany jest firmom.

Jakie wypożyczalnie aut dostępne są w Warszawie? Krótka lista powinna nieco naświetlić tę sprawę.

Wypożyczalnia-aut24.pl

Jest to wypożyczalnia, która działa na terenie całego kraju i swoje oddziały ma w wielu różnych miastach Polski. Z ich aktualną listą oddziałów można zapoznać się na stronie http://wypozyczalnia-aut24.pl/kontakt/, z tym również z oddziałami na terenie Warszawy, a jest ich aż 5. Oferowane możliwości wynajmu obejmują zarówno wynajem krótko-, jak i długoterminowy, a do wyboru jest duża ilość samochodów różnego rodzaju. Na stronie firmy istnieje również możliwość rezerwacji online wybranego auta, przez wypełnienie specjalnego formularza.

Carfree.pl

Firma ta wywodzi się z Warszawy, gdzie została założona w 2009 roku i tam też ma swoją główną siedzibę, jednak swoje oddziały posiada również w wielu innych miastach w Polsce. Ich oferta oscyluje wokół wynajmu krótkoterminowego, średnioterminowego, długoterminowego, jak również jest możliwość wynajęcia busów osobowych. Dodatkowo nie pobierają oni kaucji za wynajem samochodu i auto podstawiają w wybrane miejsce za darmo. We flocie ich pojazdów znajduje się wiele różnych marek.

Wypożyczalniasamochodowwarszawa.pl

Pod tą długą nazwą kryje się firma oferująca tani wynajem aut z terenów Warszawy, a ich oferta dotyczy bardzo szerokiego wyboru zarówno samochodów osobowych, jak i dostawczych, a także motocykli. Oprócz standardowej opieki i usług motoryzacyjnych oraz mechaniki pojazdów, auta są ubezpieczone oraz sprawne i gotowe do podróży. Wynajem może być na róże okresy czasu, jak również istnieje możliwość wynajęcia samochodu wraz z kierowcą.

99rent.pl

Jest to firma zajmująca się wynajmem aut, z siedzibą w Warszawie i mająca swoje oddziały także w Łodzi, Lublinie, Rzeszowie, Krakowie, czy kilkunastu innych miastach w Polsce. Na rynku nie działają tak długo, bo od 2008 roku, rozwijają się jednak bardzo dynamicznie i szybko. W swojej ofercie mają możliwość wynajmu krótko- i długoterminowego, jak również wynajem z OC sprawcy oraz wynajem biznesowy razem z kierowcą, przeznaczony dla najbardziej wymagających klientów. Wybór samochodów znajdujących się we flocie także jest bardzo szeroki.

Dolcar.auto.pl

Jest to stosunkowo nowa firma na polskim i warszawskim rynku, bowiem funkcjonuje od 2012 roku, jednak bardzo prężnie i szybko się rozwija, co widać chociażby po szerokim wyborze aut do wynajmu. W ich ofercie można wybierać między wynajmem krótkoterminowym idługoterminowym, można także wypożyczać auta, chłodnie, a także skusić się na samochody ekskluzywne i sportowe. Oferta kierowana jest zarówno od osób prywatnych, jaki i firm, z możliwością podstawienia wybranego pojazdu nawet pod same drzwi. Z dodatkowych usług oferują także transport towarów oraz przewóz osób.