Gdzie sprzedać używany samochód w Warszawie – lista miejsc na warszawskim Wilanowie

1372

Mieszkasz w Warszawie i chcesz wymienić swój samochód na nowszy, ale nie wiesz co zrobić ze starym? Niezależnie od tego, w jakim jest stanie, warto pomyśleć nad sprzedażą. Jest duża szansa, że ktoś szuka właśnie takiego samochodu lub jego części i zainteresuje się Twoją ofertą. Jeśli nie wiesz jak zabrać się do sprzedaży auta i zastanawiasz się, czy działać na własną rękę czy wybrać np. skup aut, to poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi.

Gdzie sprzedać używany samochód w Warszawie?

Sprzedaż samochodu może się niektórym wydawać bardzo skomplikowaną sprawą, a tymczasem nie jest to wcale takie trudne. Najlepiej zacząć od znalezienia odpowiedniego miejsca, w którym zamieścimy ogłoszenie lub skupu aut, który odkupi od nas samochód i sam zajmie się jego sprzedażą. Na warszawskim Wilanowie takich miejsc jest kilka, są to np.:

  • Auto Skup Samochodów;

  • Auo-Skup.net.pl;

  • Skup Samochodów Warszawa – SkupujemyAuta.com.pl.

Jeśli jednak decydujemy się na samodzielne działanie, to najlepiej poszukać zaufanych internetowych portali ogłoszeniowych, takich jak chociażby Sprzedajemy.pl (www.sprzedajemy.pl/warszawa/motoryzacja/samochody-osobowe), Olx.pl, czy Moto.gratka.pl.
 

Co zamieścić w ogłoszeniu o sprzedaży auta?

Treść ogłoszenia oraz dołączone zdjęcia, to dwa decydujące składniki anonsu, dzięki którym mamy szansę szybko sprzedać samochód. Przede wszystkim musimy podać najważniejsze informacje na temat naszego samochodu, takie jak: przebieg, moc silnika, stan techniczny, rodzaj nadwozia i skrzyni biegów, pojemność silnika, rok produkcji, paliwo, pochodzenie, liczba drzwi oraz rok pierwszej rejestracji.

W opisie informujemy o wszelkich przeprowadzanych naprawach, istniejących usterkach oraz sposobie eksploatacji (czy pokonywał krótkie czy długie dystanse). Mile widziana jest też informacja na temat tego, czy samochód był garażowany. Warto umieścić także informacje o dodatkowym wyposażeniu, takim jak wspomaganie kierownicy, centralny zamek, klimatyzacja, szyber dach, podgrzewane fotele itp., gdyż to znacznie podnosi atrakcyjność naszej oferty. Tego typu informacje musimy podać także w razie sprzedaży samochodu do skupu.

Wracając do zdjęć, one również bardzo podnoszą atrakcyjność naszej oferty, dlatego zanim je wykonamy, powinniśmy odwiedzić myjnię i dokładnie wyczyścić samochód zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz. Jeśli wiemy, że istnieją jakiekolwiek usterki, to powinniśmy je naprawić, nawet drobne szczegóły mogą wpłynąć na cenę naszego auta.
 

Jakie dokumenty są potrzebne przy sprzedaży auta?

Zanim podpiszemy z umowę kupna-sprzedaży auta z nowym nabywcą, musimy przygotować i okazać mu następujące dokumenty:

  • dowód rejestracyjny pojazdu;

  • kartę pojazdu;

  • polisę OC;

  • dowód osobisty;

  • książeczkę serwisową.

Musimy być przygotowani również na to, że kupujący będzie chciał sprawdzić auto w stacji diagnostycznej na nasz koszt, do czego ma oczywiście prawo. Takie działanie chroni obie strony, gdyż w umowie powinien znajdować się zapis o zaznajomieniu się kupującego ze stanem technicznym auta, w związku z czym nie może mieć on późniejszych roszczeń do ewentualnych usterek bądź zniszczeń niezależnych od sprzedającego.