Dla kogo przeznaczone są licówki?

5470

Licówki to cieniutkie płatki porcelany, które nakleja się przy użyciu specjalnego kleju na widoczną powierzchnię zęba. Dzięki nim można poprawić wyglądów zębów, a także ukryć diastemę czy przebarwienia, których nie da się usunąć przez wybielanie zębów.Dla kogo przeznaczone są licówki?Kiedy warto zdecydować się na licówki?

Licówki są dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które co prawda mają zdrowe zęby, jednak nie są zadowolone z ich wyglądu. Najczęściej zakłada się licówki na zęby przebarwione, ukruszone, lub takie, które wymagają korekty. Większość osób może bez problemu zdecydować się na założenie licówek, jednak istnieje kilka przeciwwskazań.

Przeciwwskazania do założenia licówek

Licówki są dobrym rozwiązaniem, by mieć piękny uśmiech, jednak nie można ich zakładać u osób, które cierpią na bruksizm, czyli zgrzytanie zębami. Również nieprawidłowy zgryz i brak niektórych zębów wyklucza możliwość założenia licówek. Nie są one rozwiązaniem dla osób, które nie dbają o higienę jamy ustnej, a także tych, którzy mają mocno zniszczone zęby lub z dużą ilością wypełnień.

Osoby, które mają parafunkcje, takie jak nawyk obgryzania paznokci czy gryzienia długopisu w czasie pracy.

Jak wygląda przebieg zabiegu?

Założenie licówek nie jest zabiegiem skomplikowanym. Na pierwszej wizycie stomatolog ocenia stan zębów, a także przeprowadza z pacjentem wywiad, aby ustalić jego potrzeby odnośnie wyglądu zębów. Następnie zęby są szlifowane w znieczuleniu miejscowym, pobierany jest wycisk i zakładane są tymczasowe licówki, które usuwane są przed założeniem licówek właściwych. Tworzenie licówek trwa około tygodnia, więc po tym czasie ustalana jest kolejna wizyta, na której zakłada się już stałe licówki. Przed ich zacementowaniem pacjent ocenia efekt estetyczny, gdyż na tym etapie jest możliwe wprowadzanie poprawek. Po założeniu ich na zęby nie jest to już możliwe.

Stomatologia estetyczna wilanów jest dziedziną, która prężnie się rozwija. Coraz więcej osób chce, aby ich zęby były nie tylko zdrowe, lecz także by wyglądały piękne jak uśmiech hollywodzkich gwiazd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here