Centrum rozwoju Brain Gym w Wilanowie

1759

Od miesiąca w Wilanowie działa pierwsza w Polsce placówka edukacyjna funkcjonująca w oparciu o międzynarodowy program poprawy umiejętności Brain Gym. Rozmawiamy z dyrektorem Marcinem Jańcem na temat programu i charakterystyki tej placówki.

Co to jest Brain Gym, czym dokładnie się zajmujecie?

Brain Gym to pierwsze centrum rozwoju umiejętności w Polsce, które pracuje z jednym z najbardziej skutecznych programów na świecie BrainRx, opartym na indywidualnej pracy z klientem. Od 36 lat nasz program pomaga i dzieciom i dorosłym w problemach w nauce i rozwoju na całym świecie. Mówiąc bardziej obrazowo proszę wyobrazić sobie, że można trenować mózg. Co więcej jest jest od tego trener, który fachowo oceni czego potrzebujemy, jakie są nasze słabe i mocne strony oraz opracuje zestaw niezbędnych dla nas ćwiczeń. Co więcej zadba o to, byśmy je wykonywali prawidłowo, ale i o naszą motywację do pracy. Dzięki całościowemu i profesjonalnemu podejściu efekty programu są jego największym atutem.

Skoro dzialacie na całym świecie, prosze powiedzieć coś o samej metodzie i jej efektach.

Program powstał w USA. Założył go dr Ken Gibson, który ukończył medycynę. Sam zmagał się z problemami z dysleksją i czytaniem, dlatego ukończenie studiów okupił bardzo ciężką pracą. To spowodowało, że swoją karierę zawodową poświęcił na szukanie rozwiązań jak ułatwić naukę i pracę ludziom takim jak on. Założył instytut badawczy i tym samym położył podwaliny pod metodę edukacji aktywności mózgu. Obecnie w Ameryce Północnej działa 87 ośrodków, a w innych częściach świata powstało 36 międzynarodowych ośrodków i liczba ta stale powiększa się. Z programu bardzo chętnie korzystają kraje rozwijające się, np. w Dubaju jest jeden z większych ośrodków szkoleniowych BrainRx. W Europie mamy placówki w Londynie, czy u naszych sąsiadów na Litwie.

Jeśli chodzi o wyniki, zdecydowanie dowodzą poprawy umiejętności u wszystkich osób, które systematycznie uczęszczają na sesje treningowe programu. Przebadano do tej pory ponad 20 000 osób. Efektem ubocznym jest fakt, że część uczniów wykazuje wzrost IQ 15 punktów procentowych:)

Wyniki testu Gibsona pokazują, iż klienci, którzy zostali objęci programem „BrainRx” przez ponad rok, rozwinęli swoje umiejętności do 96 procent maksymalnych możliwości ludzkich w danym wieku.

Na rynku jest masę ofert edukacyjnych. Korepetycje, zajęcia dodatkowe, itp. Dlaczego Brain Gym?

W Brain Gym podchodzimy nieco inaczej do tego tematu. Znów posłużę się obrazem. Proszę wyobrazić sobie naczynie (kubek lub wiaderko), które ma dziury. Jeżeli wlewamy do tego naczynia wodę, część wylewa się przez te otwory. Jeżeli są duże, nigdy wiadra nie napełnimy, a nawet jeśli nam się to uda, zużyjemy dużo więcej płynu. Wszystko co wycieknie, pójdzie na straty.

A teraz zamieńmy wodę i wiadro na wiedzę i mózg. Otworami niech będą nasze słabe strony, deficyty, itp. Wiedza to wszelkie zajęcia dodatkowe, korepetycje, informacje zdobyte w szkole.

Szkoła, korepetycje, zajęcia dodatkowe są dobre, ale jeżeli mamy jakieś elementy, które utrudniają proces uczenia się, to energia i pieniądze, jakie na nie poświęcamy, przypominają lanie wody do dziurawego naczynia. Wtedy potrzebne są kolejne korepetycje, godziny nauki i przyswajania wiadomości, dlatego w Brain Gym najpierw szukamy tych słabych obszarów, a potem poprawiamy je podczas indywidualnych treningów. My nie odpowiadamy za wiedzę, raczej próbujemy znaleźć i pozaklejać wszystkie dziury.

Korepetycje, szkoła, wiedza to nie płaszczyzna, na której działamy. Rekomendujemy, aby w pierwszej kolejności uszczelnić nasze wiaderko, żeby wiedza, którą potem zdobywamy, przychodziła łatwiej i pozostawała dłużej, a nie wypływała przez “nieszczelności”.

Mamy czas wakacji, czy w tym okresie również można zapisać się na zajęcia?

Oczywiście tak. Jednak na czas wakacji mamy przede wszystkim w ofercie półkolonie z Brain Gym. To idealny sposób na kreatywne i pełne zabawy spędzenie wolnego czasu w mieście. Zapraszamy dzieci w wieku 8 – 14 lat. Każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie. Przygotowaliśmy masę atrakcji: elementy ćwiczeń Brain Gym, gry i zabawy aktywizujące mózg, wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik oraz spacery przyrodnicze z świetną Panią naukowiec, która nie tylko zna każdą roślinę i zwierze, ale wspaniale i ciekawie o tym opowiada. Całość prowadzą nasi certyfikowani trenerzy. Myślę, że to jedna z ciekawszych ofert półkolonii w Warszawie. https://braingym.pl/polkolonie/

Dziękuję za rozmowę i życzę sukcesów w tym przedsięwzięciu.

Również bardzo dziękuję i zapraszam do skorzystania z bezpłatnych konsultacji oraz naszej oferty półkolonijnej.

Brain Gym Sp. z o.o.
ul. Branickiego 14/16
tel. 502 191 318