3 powody, dla których warto zamieszkać w Pruszkowie

696

Są w Polsce miasta, w których życie wydaje się być zupełnie inne niż gdzie indziej. Takim właśnie miastem jest Pruszków. Przez niektórych niedoceniany, ale naprawdę ciekawy i warty odwiedzenia, a już na pewno zamieszkania!

Nie da się ukryć, że Pruszków przez swoją burzliwą historię zyskał na przełomie lat różne wyobrażenia i łatki. Czasy jednak się zmieniają i przyniosły miastu metamorfozę. Dziś nie jest kojarzony już z tym, z czym kojarzony był wcześniej. Dziś jest jednym z najprężniej rozwijających się miast aglomeracji warszawskiej. Biorąc pod uwagę fakt, że Pruszków jest jednym z najważniejszych miast wchodzących w jej skład, warto bliżej się nim zainteresować. Szczególnie pod względem mieszkania.

Piękne osiedle Walendów Park nieopodal Pruszkowa

Przedstawiamy Wam 3 powody, dla których warto zamieszkać w Pruszkowie i jego okolicach:

1. Ceny niższe niż w Warszawie, ale standard wyższy!

Przeglądając oferty nieruchomości w stolicy oraz jej okolicach, można zauważyć tendencje spadków cen w momencie przekraczania granic Warszawy. Jednocześnie rośnie standard oferowanych w podobnych kwotach mieszkań. Z czym to się wiąże?

Głównie z faktem cen gruntów, jakim deweloperzy musza sprostać, chcąc wybudować osiedle. Kiedy robią to w Warszawie – płacą więcej za grunt, a oszczędność musi dotknąć któregoś z innych aspektów budynków – zazwyczaj maleje standard lub jakość wykonania (a więc wykorzystanych materiałów). Kiedy natomiast wybierają tereny pod Warszawą – w Pruszkowie i jego okolicach – mogą pozwolić sobie na wysoką jakość i co za tym idzie – również standard.

2. Okolica jest przyjazna i miła

Ten argument przemówi szczególnie do tych, którzy cenią sobie możliwość wypoczęcia we własnym domu, bez męczącego szumu wielkomiejskiej ulicy za oknami. Dzięki ciszy, spokojowi i braku chaosu możemy wracać do mieszkania po ciężkim dniu i zażywać relaksu.

Również okolice są dostosowane do naszych upodobań – w Pruszkowie i pod nim odnajdziemy sporo zieleni – parków, lasów, łąk, na których możemy odpocząć, do których możemy pojechać rowerem czy pójść na spacer. Taka forma spędzania wolnego czasu spodoba się szczególnie rodzinom z dziećmi, które zyskają dużo ruchu i ciekawych wspólnych chwil.

Warszawa nocą.

3. Bogata infrastruktura i bliskość stolicy

Pruszków to średniej wielkości miasto, które jest nieźle rozwinięte. Bogata infrastruktura mieszcząca się w licznych sklepach, parkach, punktach informacyjnych, urzędach czy pubach i dyskotekach kusi wielu zainteresowanych mieszkaniami w tych okolicach. Do dyspozycji mieszkańców pozostają również kino oraz obiekty sportowe. Jak to się mówi – dla każdego coś dobrego!

A w razie większych zakupów czy chęci skorzystania z innych oferta kulturalnych czy sportowych – można pojechać do Warszawy. Dojazd jest szybki i bezproblemowy!