Warszawa z nową trasą Półmaratonu! Zapraszamy na II Królewski Festiwal Biegowy, organizowany w ramach Dni Wilanowa 2018.

873

Warszawa z nową trasą Półmaratonu! Zapraszamy na II Królewski Festiwal Biegowy, organizowany w ramach Dni Wilanowa 2018. Ruszyły zapisy na www.biegajmyzdema.plJuż po raz drugi DEM’a Promotion Polska wraz Urzędem Dzielnicy Wilanów oraz z Centrum Sportu Wilanów pod patronatem Wasz Wilanów zrealizuje projekt Królewski Festiwal Biegowy. W tym roku całkowitą nowością jest Półmaraton organizowany na trasie, w której drzemie ogromny potencjał do bicia życiowych rekordów. Impreza odbędzie się w niedzielę 9 września 2018 roku.

Biegacze decydujący się na pokonanie najdłuższego dystansu wspomnianego Festiwalu Biegowego, będą musieli przebiec dwa okrążenia po trasie w kształcie przypominającym literę “L”. Starty poszczególnych biegów (półmaraton, 10 km, 5 km) będą zlokalizowane na ul. Przyczółkowej. Meta będzie wspólna dla wszystkich dystansów, włącznie z biegami dla dzieci, zlokalizowana przy terenach zielonych Royal Wilanów.

Trasa jest przyjazna również dla mieszkańców i osób przejezdnych. Dzięki wykorzystaniu jednego pasa jezdni ulic: Przyczółkowej, Drewny, a także nowopowstałej ulicy Korbońskiego i ścieżki rowerowej, przejazd będzie możliwy zarówno z Warszawy do Konstancina (i na odwrót) kierując się w stronę Centrum czy Mokotowa, a także możliwe będzie szybkie połączenie z Ursynowem przez ulicę Gąsek. Miasteczko Wilanów będzie miało umożliwiony wjazd i wyjazd Aleją Rzeczypospolitej, a także przejazd przez Orszady.

Wszystkie atrakcje dla zawodników i kibiców dostępne będą na terenach zielonych Royal Wilanów oraz na plaży Wilanów, gdzie zorganizowane zostaną wieczorne koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej.

W miasteczku biegacza czekać będą strefy relaksu, strefy grilla z posiłkiem regeneracyjnym, a także strefy zabaw dla dzieci. Dostępne będą również stoiska Sponsorów i Partnerów wydarzenia, a także zaangażowanych w imprezę Wystawców.

Królewski Festiwal Biegowy  to idealna propozycja zarówno dla biegaczy indywidualnych, a także dla firm, w których zbudowane są drużyny biegaczy. Piknikowa i przyjazna atmosfera towarzysząca wydarzeniom sprzyja integracji zespołu.

Zeszłoroczna, pierwsza edycja wydarzenia zgromadziła blisko 900 zawodników, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Podczas koncertów organizowanych w ramach Dni Wilanowa było obecnych ponad 6 tysięcy osób.

W tym roku Królewski Festiwal Biegowy Warszawa-Wilanów rusza z zapisami dużo wcześniej, w związku z czym nowa trasa Półmaratonu ma szansę na zainteresowanie wydarzeniem większe grupy biegaczy oraz kibiców. Na zawodników lubiących krótsze dystanse czekać będą biegi na 10 km i 5 km. Warto podkreślić, iż wszystkie trasy posiadać będą atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Część zawodników może zastanawiać się, jak wyglądają nagrody oraz pakiety startowe podczas imprez organizowanych w ramach cyklu Biegaj’MY z DEM’a. Obserwując relacje zawodników tegorocznej, czerwcowej imprezy pod nazwą IV Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie-Jeziornie, możemy być pewni, iż ilość i jakość nagród, a także zawartość pakietów startowych będzie obszerna.

Pasjonaci biegacza w tym roku otrzymali przedwczesny prezent na gwiazdkę. Warto spróbować nowego Półmaratonu w Wilanowie oraz samodzielnie poznać jakość organizacyjną ekipy Biegaj’MY z DEM’a. Niezależnie od Waszej decyzji, my już dzisiaj zapraszamy Was na tą imprezę. Wybierzcie dystans – 5 km, 10 km, półmaraton i na mecie cieszcie się super atmosferą. Wiemy jedno, półmaraton na 2-3 tygodnie przed maratonem w Warszawie, to idealny sprawdzian formy, a zaproponowana trasa wyraźnie temu sprzyja.

Do zobaczenia 9 września 2018 roku na II Królewskim Festiwalu Biegowym Warszawa-Wilanów, a takze 22 września 2018 roku na III Światowym Biegu na Kopiec Powstania Warszawskiego im. Jerzego Róży,.

Rejestracja: http://www.biegajmyzdema.pl/index.php/festiwal-biegowy-warszawa-wilanow/

Fanpage: https://www.facebook.com/biegajmyzdema

Instagram: https://www.instagram.com/biegajmyzdema/